اخبار

چهل و چهارمین جلسه سال 97 مرکز خدمات سرمایه گذاری در محل دفتر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار گردید. در جلسه این هفته که با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه های راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت استان، جهاد کشاورزی استان، امور مالیاتی، منابع طبیعی، محیط زیست، آب منطقه ای، شرکت گاز و نماینده اتاق بازرگانی تشکیل شد، 6 موضوع سرمایه گذاری مطرح و برای حل مشکلات آنها تصمیم گیری شد. از جمله طرح های بررسی شده می توان به معدن سنگ آهن، معدن شن و ماسه، طرح فراوری پسته، طرح تراش فیروزه و ... اشاره کرد. همچنین مشکل بدهی مالیاتی یک شرکت مطرح و مصوبه ای به منظور تقسیط بدهی اخذ گردید.

در ادامه، پنجره واحد سرمایه گذاری تشکیل و پاسخ استعلامات توزیع شده در جلسه هفته گذشته جمع آوری و نامه استعلامات مربوط به یک طرح جدید به نمایندگان دستگاه ها تحویل گردید.

 

در جلسه ای با حضور معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان و نمایندگان دستگاه های اجرایی به میزبانی اتاق بازرگانی استان، موانع استقرار پنجره واحد الکترونیکی بررسی شد. در این جلسه، ابتدا رئیس اتاق بازرگانی و رئیس مرکز مطالعات اقتصادی اتاق گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه راه اندازی سامانه پنجره واحد مجازی ارائه نمودند. سپس موضوع سامانه سیماک و قابلیت ها و کارکردهای آن مطرح و نمایندگان دستگاه ها مشکلات و محدودیت های آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند. نهایتا مقرر شد جهت استفاده از سامانه سیماک به منظور انجام استعلامات بین دستگاهی، اشکالات موجود برطرف شده و همه دستگاه ها استعلامات خود را بر بستر این سامانه انجام دهند.  

در چهل و دومین جلسه سال 97 مرکز خدمات سرمایه گذاری که روز سه شنبه مورخ 1397/10/2 در محل ساختمان شماره 3 استانداری با حضور نمایندگان تام الاختیار 10 دستگاه اجرایی برگزار گردید، مشکلات مربوط به 7 شرکت و طرح سرمایه گذاری بررسی گردید. در این جلسه، ابتدا مجریان طرح ها مشکلات خود را مطرح و سپس نمایندگان دستگاه های مربوطه ضمن بیان توضیحات کارشناسی، راهکارهای قانونی مناسب را پیشنهاد دادند. طرح های بسته بندی سبزیجات، شستشو و دانه بندی شن و ماسه، واحد دام داشتی، معدن شن مخلوط و تولید فولاد از جمله طرح های مشکل دار مطرح شده در این جلسه بودند. تصمیمات اتخاذ شده به صورت مصوبات مرکز خدمات سرمایه گذاری جهت اجرا به دستگاه های اجرایی ذی ربط ارسال گردید.

در ادامه، سی و سومین جلسه پنجره واحد سرمایه گذاری تشکیل و پاسخ استعلامات مربوط به واگذاری زمین برای دو طرح مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و آزادراه کرمان-بندرعباس، از نمایندگان دستگاه ها اخذ گردید. 

لازم به ذکر است، جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری سه شنبه هر هفته به منظور بررسی کارشناسی مشکلات سرمایه گذاران و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع آنها برگزار می گردد. همچنین از تاریخ 96/10/26 با هدف تسریع در امر سرمایه گذاری، پنجره واحد سرمایه گذاری به منظور انجام استعلامات تشکیل شده است. بیشتر استعلامات مربوط به فرآیند واگذاری زمین توسط ادارات کل امور اراضی و راه و شهرسازی بوده و استعلامات متفرقه نیز انجام گرفته است. پنجره واحد سه شنبه هر هفته تشکیل و استعلامات به نمایندگان دستگاه ها تحویل داده می شود که باید ظرف یک هفته به استعلام پاسخ دهند.

 

 

چهل و سومین جلسه سال 97 مرکز خدمات سرمایه گذاری امروز سه شنبه مورخ 97/11/9 با حضور آقای دکتر دهقان معاون اقتصادی استاندار و آقای شیخ اسدی نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری در محل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری برگزار گردید. در این جلسه، 7 سرمایه گذار مشکلات خود را مطرح و نمایندگان دستگاه های اجرایی شامل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، شرکت شهرکهای صنعتی، آب و فاضلاب شهری، صنعت، معدن و تجارت و بانک رفاه نقطه نظرات و راهکارهای خود را ارائه نمودند. احداث گلخانه، تولید لوله های پلی اتیلن و قطعات پلاستیکی، احداث سردخانه و صنایع بسته بندی، تولید محصولات پزشکی و کمک ارتوپدی، تولید سیلیکون و نیروگاه خورشیدی طرح های سرمایه گذاری هستند که مشکلات آنها بررسی و مصوبات مربوطه اخذ گردید. همچنین در جلسه پنجره واحد این هفته، استعلامات طرح احداث شهرک جدید گردشگری بین نمایندگان دستگاه های اجرایی توزیع و پاسخ استعلامات طرح تولید مات مس جمع آوری شد. در پایان جلسه، آقای دکتر دهقان معاون اقتصادی استاندار بر تقویت و ادمه کار پنجره واحد تاکید نموده و از دستگاه های اجرایی خواستند تلاش خود را به کار گیرند تا در زمینه جذب سرمایه گذار از استان های همجوار عقب نمانیم.

صدور مجوز سرمایه گذاری برای نیروگاه ده مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان استان کرمان در دویست و نوزدهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی 

Please publish modules in offcanvas position.