فارسی /  English / العربیه / اردو

شماره تماس کارشناسان: 03432619405

فرصت سرمایه گذاری در بهشت معادن ایران

Arrow
Arrow
Slider
  • کرمان در یک نگاه
  • آمار و اطلاعات
  • پیوندها
  • گالری تصاویر
  • فرم های الکترونیکی

سرمایه گذار ترکیه برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در کرمان اعلام آمادگی کرد

در .

آقای شهسواری معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان  این نشست با اشاره به اینکه استان کرمان 300 روز آفتابی در سال دارد، گفت: برای استفاده و استقبال از سرمایه گذاران، تعامل خوبی بین بخش خصوصی و دولتی به منظور توسعه استان وجود دارد. حمید شهسواری افزود: تاکنون سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف برای ورود به بحث انرژی‌های تجدیدپذیر کرمان اعلام آمادگی کردند که امیدواریم با گسترش سرمایه گذاری در این بخش، شاهد تحولات خوبی در استان باشیم.

وی ادامه داد: در جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری، نقاط پیشنهادی برای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان را مشخص شده تا امور سرمایه گذاران در این زمینه تسهیل شود و هر چه سریعتر ورود سرمایه آنها را در استان شاهد باشیم.

آکین گاندوز، با اشاره به اینکه این جلسه جذابیت سرمایه گذاری در ایران را نشان می دهد، گفت: گسترش سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی های تجدید پذیر ایران، بعد از ترکیه دومین هدف و مقصد ماست. وی ادامه داد: می توانیم این سرمایه گذاری را به صورت مشترک داشته باشیم و علاوه بر انرژی های تجدیدپذیر در زمینه نیروگاه‌های گازی نیز کار کرد. گاندوز، خاطرنشان کرد: پس از گرفتن مجوزهای دولتی لازم در استان برای احداث نیروگاه که قطعا این کارگروه در این زمینه به ما کمک خواهد کرد، کار سخت انتقال سرمایه مطرح می‌شود که این شرایط کم کم در حال بهبود است. وی افزود: در ابتدا احداث سه نیروگاه 10 مگاواتی را در ایران آغاز خواهیم کرد که دو مورد از این نیروگاه‌ها در استان کرمان است.

در ادامه این نشست، نماینده مشاور شرکت ERIH در ایران بیان کرد: این شرکت در سال 1992 میلادی تاسیس شده، در زمینه انرژی الکتریکی کار می کند و قصد سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر ایران را دارد. آرمان امینی خاطرنشان کرد: تاکنون توسط این شرکت، 22 مگاوات انرژی خورشیدی و 18مگاوات نیروگاه بادی در ترکیه نصب شده و یا در حال بهره‌برداری است و همچنین در حوزه نیروگاه‌های رایج گازی در اروپا به ویژه در کشورهای ایتالیا و فرانسه با شرکای خود سرمایه گذاری کرده است. وی تصریح کرد: این شرکت بر اساس نرم افزارهای بین المللی، مطالعات لازم و بازدیدهایی انجام داده که پس از آن، بخش های جنوبی ایران را برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی مناسب و استان های فارس و کرمان را برای آغاز کار انتخاب کرده‌اند. امینی افزود: این شرکت در حال حاضر در حال انتخاب نقاط مورد نظر و ارزیابی آن در گروه کارشناسی خود هستند که پس از نهایی کردن آن، اقدامات لازم صورت می گیرد.