فارسی /  English / العربیه / اردو

شماره تماس کارشناسان: 03432619405

فرصت سرمایه گذاری در بهشت معادن ایران

Arrow
Arrow
Slider
  • کرمان در یک نگاه
  • آمار و اطلاعات
  • پیوندها
  • گالری تصاویر
  • فرم های الکترونیکی

پروژه های نیمه تمام کشور نیازمند اعتبار ۸۰۰ هزار میلیارد تومانی است/ وجود قدرت ریسک پذیری و تصمیم‌گیری در مدیریت استان کرمان

در .

اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان که در محل هتل ناجی شهرستان جیرفت برگزار شد،  افزود: کارنامه بانک‌های استان کرمان در پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط مردودی است.
وی خواستار برخورد جدی استاندار کرمان با بانک‌های استان شد و گفت: در سفرهای آتی وزیر کشور به استان کرمان باید وضعیت بانک های استان بررسی شوند.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید براینکه بانک‌ها باید به سرعت علت عدم ارائه تسهیلات بانکی را بیان کنند، خاطرنشان کرد: اینگونه عمل کردن بانک‌های استان کرمان هیچ دردی از اقتصاد مقاومتی دوا نخواهد کرد بنابراین بانکها اگر طرحی را قبول دارند، باید به سرعت نسبت به ارائه تسهیلات اقدام نمایند.
جهانگیری با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد بانکها بر مبنای اینگونه طرح هاست، یادآورشد: استان کرمان یکی از استان‌های صنعتی کشور و رزم حسینی یکی از بهترین استانداران خلاق، خستگی ناپذیر  و با انگیزه کشور است لذا انتظار می رود با پیگیری‌ها و ابتکارات استاندار کرمان، بانک‌ها اقداماتی را انجام دهند.
جهانگیری گفت: امسال یکی از اولیت های کشور برطرف کردن مشکلات طرح های صنایع کوچک و متوسط و راه اندازی آنهاست که در این راستا برخی از استان ها خوب درخشیدند .
وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل های استان کرمان، افزود:می‌طلبد در فرصت‌های کوتاه‌تری به این خطه سفر کرده و در جریان کم و کیف برنامه‌ها قرار گیریم.
معاون اول رئیس جمهور یادآورشد: استان کرمان محدودیت‌ها و همچنین ظرفیت‌های جدی برای توسعه دارد و بحث آب به عنوان محدودیت اصلی استان کرمان مطرح است که باید به طور جد به آن پرداخته شود.
جهانگیری با اشاره به اینکه بیابان‌زدایی باید در دستور کار استان کرمان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: استان کرمان ظرفیت‌های طبیعی و معدنی زیادی دارد و سرعت توسعه استان کرمان به لحاظ صنعتی، کشاورزی و تجاری از متوسط کشوری بالاتر است.
وی با تاکید براینکه بخش خصوصی باید موتور اصلی توسعه باشد، گفت: دولت باید بستر و شرایطی را به وجود آورد تا بخش خصوصی در حوزه‌های مورد علاقه خود سرمایه‌گذاری کند زیرا وضعیت بودجه عمرانی کشور وضعیت سختی است.
فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور با اشاره به توانمندی بخش خصوصی در کشور در مقطع فعلی، افزود: سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت ابلاغ شده است و همه معتقدند براساس این سیاست‌ها باید کشور را ساخت و وحدت نظر بین ارکان حکومتی در این زمینه به‌وجود آمده است.
جهانگیری به رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی یعنی مردمی کردن اقتصاد اشاره کرد و یادآورشد: در این راستا بخش خصوصی باید میدان‌دار باشد و این یک فرصت طلایی برای افرادی است که می‌خواهند در کشور کار اقتصادی انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با جدیت از سوی دولت پیگیری و دنبال می شود،خاطرنشان کرد: هیچ مسئولی در هیچ رده‌ای نمی‌تواند از این سیاست‌ها شانه خالی کند و هر کس نمی‌تواند این سیاست‌ها را اجرا کند باید استعفا بدهد.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید براینکه 800 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کشور نیاز است، گفت: دولت با واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش غیردولتی به دنبال کسب درآمد نبوده و نیست لذا مدیرانی که اجازه واگذاری طرح‌ها را نمی‌دهد، به کشور و ملت خدمت نمی‌کنند.
جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه مدیر باید قدرت ریسک و تصمیم‌گیری و نهایت دقت را برای تصمیم‌گیری داشته باشد و این روحیه در مدیریت استان کرمان وجود دارد، افزود: ایده تقسیم استان کرمان به مناطق هشت‌گانه اقتصاد مقاومتی مصرت بخش بود در این راستا از ایده استاندار کرمان برای ایجاد شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی استقبال کردم.
وی حضور شرکت‌های قدرتمند در مناطق هشتگانه اقتصادی استان کرمان را در راستای فعال‌کردن ظرفیت‌های این مناطق دانست و یادآورشد: جیرفت نیازمند کار جدی و قدم‌های بزرگ است که باید برای حضور بخش خصوصی در این منطقه و تکمیل زیربناهای جیرفت بیش از پیش تلاش کرد.
 
*** آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی جنوب کرمان
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ذخایر معدنی و صنعتی استان کرمان، گفت: کرمان استانی زرخیز است که مردمانی با پشتکار و تلاشگر دارد.
نعمت‌زاده با اشاره به طرح رونق تولید، افزود: از بانک‌های استان کرمان انتظار بیش از این است زیرا آمار پرداخت تسهیلات در بعضی از استان‌های کوچکتر از کرمان بیشتر از استان کرمان است.
وی خواستار واگذاری معادن جدید در جنوب استان کرمان شد و خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی جنوب استان کرمان بر مبنای صادرات، ترمینال، بسته‌بندی و سورتینگ آمادگی دارد.